Fundatia World Vision Romania angajeaza  Asistent monitorizare-raportare (Asistent analist cod COR 241307) in cadrul proiectului „Atelierul de meserii – Cooperare transnationala, servicii de consiliere in cariera, calificare si recalificare pentru angajatii din regiunile de dezvoltare Centru, Nord-Vest, Nord-Est, Sud-Vest, Sud-Est, Sud-Muntenia, Bucuresti si Ilfov”

Localizare: Bucuresti

Norma: 8 ore/zi, durata determinata
Responsabilitati majore:

– Asista echipa de management a proiectului;
– Participa impreuna cu Managerul de proiect si Managerul financiar la realizarea cererilor de rambursare si a rapoartelor de progres;
– Ofera suportul necesar realizarii unor prezentari la solicitarea managerului;
– Realizeaza rapoarte de activitate in cadrul proiectului;
– Sistematizeaza si centralizeaza documentele de monitorizare ale proiectului;
– Contribuie la elaborarea/ redactarea adreselor, notificarilor, actelor aditionale;
– Asista echipa tehnica a proiectului;
– Se asigura ca toate activitatile proiectului sa fie dublate de mijloace si instrumente de verificare conform procedurilor POSDRU, astfel incat sa se asigure o monitorizare si raportare optima a proiectului;
– Coordoneaza centralizarea la nivel national a tuturor documentelor tehnice ale proiectului;
– Comunica permanent cu membrii echipei tehnice a proiectului (coordonatori regionali);
– Inregistreaza in sistWV romaniaem datele cu privire la grupul tinta, datele tehnice ale proiectului etc;
– Ofera suportul necesar echipei tehnice in implementarea unor activitati (conferinte, traininguri);
– Participa la intalnirile echipei de proiect si la intalnirile de formare crestina;
– Respecta normele de protectia muncii, sanatate si securitate in munca.

Studii, cunostinte, abilitati, aptitudini

– Studii superioare;
– Experienta generala de minim 5 ani si specifica in cel putin 3 proiecte finantate din fonduri structurale;
– Experienta anterioara in realizarea de raportari catre finantatori externi;
– Bune abilitati de organizare si planificare;
– Bune capacitati de analiza si sinteza;
– Abilitatea de a prioritiza sarcinile de lucru;
– Capacitatea de a lucra cu informatii confidentiale;
– Abilitati de lucru in echipa;

Termen limita pentru depunerea cererii: 09 februarie 2015.

Candidatii interesati vor inainta cererea catre:

Simona Ticu, Analist Resurse Umane, simona_ticu@wvi.org

World Vision Romania –Departament HR, Biroul Bucuresti Tel. 021-222 91 01/Fax 021-224 29 72

Sursa: re-start.ro

harta-serviciilor